Informace o znaku, vlajce a Dekretu o udělení znaku a praporu.
Znak
V zeleném štítě stříbrná ovce držící zlatou motyku.
Obecní znak je téměř doslovný heraldický přepis historické pečetní symboliky Veřovic, doložené v první polovině 18. století (z roku 1749) a představující zajímavou modifikaci tradičního Beránka božího s korouhví, když ve španělském štítě na dvouvrší kráčející beránek nesl přes rameno zemědělský nástroj, nejspíše motyku.
Beránek, kromě obecného odkazu na pospolitost obce, vyjadřuje též vazbu obce k beskydskému regionu – což zároveň podtrhuje zvolená barevná kombinace stříbrné a zelené - a pasteveckou činnost, zatímco zemědělský nástroj symbolizuje někdejší převažující práci veřovických obyvatel v polním hospodářství.
Prapor
Zelený list s bílou ovcí držící šikmo žlutou motyku. Poměr šířky k délce je 2:3.
Obecní symboly byly přiznány rozhodnutím předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky č. 45 ze dne 19.2.1998 a dne 9.3.1998 jsme obdrželi z rukou předsedy Parlamentu ČR Miloše Zemana dekret o udělení znaku a praporu obci Veřovice.
Obecní symboly byly slavnostně vysvěceny při bohoslužbě v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Veřovicích dne 19.9.1999 novojičínským děkanem P. Aloisem Peroutkou.